Jak registrovat správnou doménu

Jak registrovat správnou doménu

Domény zdarma

Doménu si můžete samozřejmě zaregistrovat zdarma. Ovšem většinou jde o tzv. subdomény, neboli domény s příponami vasnazev.xxx.cz. Ty se dají skvěle využít na zkoušku tvorby webu, na „pisálkovství“, atd…. Zkrátka především pro osobní, zkušební, bezúčelné a méně potřebné weby. Tyto služby nabízí hned několik registrátorů domén i s hostingem ( prostor pro soubory na vašem webu ) zdarma. Z těch největších to jistě jsou např. Endora, nebo Webzdarma.

Placené domény

Placenou doménu si můžete pronajmout u spoustu registrátorů. Většinou se však nejedná o příliš vysoké ceny ( dnes již okolo 150,-Kč/rok ). Mluvíme tedy o doménách 1. řádu ( s příponou vasnazev.cz, .eu, .com, atd… ).  Ovšem pozor, většinou si k doméně musíte pronajmout také hosting, který nebývá zrovna levný. Jeden z nejlevnějších webhostingů naleznete např. ZDE. Tyto domény jsou určené především pro firmy, snadno zapamatovatelné weby, větší projekty, atd… Existuje spousta registrátorů těchto domén. Jejich seznam naleznete ZDE i s hodnocením uživatelů, dostupnými technologiemi, atd…

Pokud chcete opravdu profesionální web pro firmu, Váš projekt, a podobné, doporučujeme Vám nechat si vytvořit web od profesionálů, kteří si sice řeknou o nějakou tu korunu, ale zato Vám zaručují určité kvality a výhody. Jednou z těchto společností s určitými kvalitami a špičkovým hodnocením je například firma Stargen, která vám dokáže vytvořit web na míru, i běžný eshop.

Leave a Reply